Nagyon sok vállalkozó, ötven év felettiek már sok mindent elfelejtettek az érettségiükből, az egyetemi tanulmányaikból. Érdemesnek tartjuk, hogy legyen egy szenior-oktatási rendszer, melyben a mai tudományokkal is jobban kapcsolatba kerülnének azok a vállalkozók, akik az életet már jól megtapasztalták.
Kicsit módosítva alkalmazhatjuk Lenin híres instrukcióját, hogy „Az ifjúság legfontosabb feladata tanulni, tanulni, tanulni!” – oly módon, hogy „Ha a felnőttek tanulnak, megújulnak!”
Kellenek az informatikai, a természettudományi, a humán és a művészeti ismeretek is.
Természetesen szükség lesz egy korszerű valláskultúrára is, hiszen pl. a monoteista vallásokról már egyértelműen megállapítható, hogy zsákutcába vezetnék a bigott híveiket. Kell itt is egy jó diák-vállalkozó-tudomány-vallás konszenzus.
A gyógyászatot is lényegesen meg kell újítanunk, erre hivatott az EU-EXPO Testkultúr napja is, és az Orvosok és Természetgyógyászok Konszenzus Konferenciája, amit idén novemberben szervezünk meg.
A további részleteket a Before-partinkon, szeptember 12-én prezentáljuk.